Η ψαροκασέλα και ο γάτος Ιούλιος
Ο Ιούλιος, είναι ένας γατούλης που βρήκαμε στην Πάρο – πέρυσι τον Ιούλιο – γι’ αυτό και του δώσαμε αυτό το όνομα. Όσο ήταν μωρό ξάπλωνε μέσα στην ψαροκασέλα – έργο τέχνης… Δεν έβγαινε από εκεί με τίποτα!
Η αναγνώστρια μας Σεβαστή Ηλιοπούλου τράβηξε αυτή τη φωτογραφία με τη ψιψίνα στην Ύδρα σήμερα. Η στάση της τα λέει όλα: «Κάνω διακοπές! Να μην με ενοχλήσει κανείς!».
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr