Στο Αττικό Νοσοκομείο Ζώων στο Πικέρμι μεταφέρθηκε ο γατούλης που εντοπίστηκε στις 25 Ιουνίου από μια κάτοικο των Μελισσίων Αττικής να κείτεται στο έδαφος πυροβολημένος στην σπονδυλική στήλη στην οδό Αλεξανδρουπόλεως.
Η ακτινογραφία έδειξε σε ποιο σημείο έχει σφηνώσει το σφαιρίδιο του αεροβόλου.
Η γυναίκα, που μίλησε στο www.zoosos.gr, επικοινώνησε με τον Δήμο Πεντέλης ζητώντας βοήθεια για τη σωτηρία του και πράγματι η δημοτική αρχή τα έξοδα νοσηλείας του γάτου, που δυστυχώς έμεινε ανάπηρος.
Δείτε στο βίντεο που ακολουθεί αυτό το υπέροχο πλάσμα πως κινείται εξαιτίας της αναπηρίας που του προκάλεσε ο δράστης.
Η ακτινογραφία απέδειξε ότι το σφαιρίδιο του αεροβόλου σφηνώθηκε στην σπονδυλική στήλη του ζώου με αποτέλεσμα τα πίσω άκρα του γάτου να παραλύσουν και φυσικά να χρειάζεται βοήθεια και για την ούρηση καθώς δεν μπορεί να ελέγξει ούτε αυτή τη λειτουργία του σώματος του.
Μη αναστρέψιμη η κατάσταση της υγείας του.
Η φροντίδα ενός ζώου με ειδικές ανάγκες που είναι πολύ πιθανό να υποφέρει στο μέλλον από λοιμώξεις του ουροποιητικού συστήματος αλλά η Τζένη είναι αποφασισμένη να βρει γι’ αυτό το πλάσμα την καλύτερη οικογένεια ώστε να μην του γίνει ευθανασία.
Αν θα θέλατε να υιοθετήσετε αυτό το πλάσμα καλέστε στο τηλέφωνο: 6981133066.
Με ανάρτηση του στο facebook o Νίκος Χορόπουλος κάνει έκκληση σε όποιον αναγνωρίζει το όχημα, που βλέπετε, να επικοινωνήσει με την Αστυνομία καθώς σήμερα το…
Mέσω facebook ο Χρήστος Πλιάγκος, πρόεδρος του Κυνηγετικού Συλλόγου Ζαχάρως, μέλος του Δ.Σ. της Κυνηγετικής Ομοσπονδίας Πελοποννήσου, έκανε γνωστό για τη δηλητηρίαση ενός σκύλου στις…
Τον βασανισμό ακόμα μιας γάτας στο Αρώνι στην Κρήτη έκανε γνωστό ο Φιλοζωικός Σύλλογος Χανίων «Η ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΤΩΝ ΖΩΩΝ» καθώς το ζώο εντοπίστηκε πυροβολημένο με…
1 Σχόλιο
ioanna
Η ηλιθιότητα κ το διεστραμένο μυαλό διακατέχει μόνο τα ανθρώπινα όντα τα οποία "υπερέχουν" σε νοημοσύνη απ'όλα τα υπόλοιπα πλάσματα.Να πώς την αξιοποιούν λοιπόν την νοημοσύνη τους οι άνθρωποι.
Η ηλιθιότητα κ το διεστραμένο μυαλό διακατέχει μόνο τα ανθρώπινα όντα τα οποία "υπερέχουν" σε νοημοσύνη απ'όλα τα υπόλοιπα πλάσματα.Να πώς την αξιοποιούν λοιπόν την νοημοσύνη τους οι άνθρωποι.