Έτρεχε, φρέναρε, έζησα!
«Σας ευχαριστούμε που οδηγείτε προσεχτικά» αναφέρει η ταμπέλα του Πολιτιστικού Συλλόγου Κατούνας Λευκάδας. Θυμηθείτε ότι από τα διερχόμενα οχήματα που τρέχουν και από εκείνους που…
Στο σκίτσο του Γιάννη Αντωνόπουλου, που δημοσιεύτηκε στον ιστότοπο του με τον τίτλο #MenoumeErgastirio, τα πειραματόζωα καλούνται σ' ένα δημοψήφισμα να αποφασίσουν για τη ζωή τους, ενώ μπλε παπαγαλάκι τα κατατρομοκρατεί.
Διαβάστε επίσης:
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
Τι άστοχος συνειρμός ειναι αυτός; μόνο ένας αμόρφωτος θα μπορούσε να συμφωνήσει.Δυστηχώς έχουμε πολλούς σε αυτήν την χώρα.