Η Μαριάννα Ρίζου εντόπισε την Πρωτοχρονιά αυτόν τον μικρό γατούλη μέσα στη μηχανή ενός αυτοκινήτου στην περιοχή του Λαυρίου στην Αττική. Άκουσε το κλάμα του τον απεγκλώβισε και τον έβαλε μέσα στο Ι.Χ. γυρεύοντας μια καλύτερη τύχη γι’ αυτό το τυπάκι. Μοιάζει σαν το πιο ατρόμητο γατάκι του 2013. Δεν φοβάται ούτε την ταχύτητα ούτε τους θορύβους έτσι που στέκεται στο παρμπρίζ…
Αν και τόσο μικρό και τόσο ευάλωτο φαίνεται πως αντιμετωπίζει το ταξίδι με άνεση. Δείτε το σχετικό βίντεο και θα καταλάβετε γιατί μας έκλεψε την καρδιά με την πρώτη ματιά! Αν θέλετε να τον φιλοξενήσετε μέχρι να βρει τη δική του παντοτινή οικογένεια καλέστε τη Μαριάννα στο τηλέφωνο: 6936862466.
Τον περασμένο Ιούλιο το τηλεοπτικό συνεργείο του αμερικανικού τηλεοπτικού καναλιού ANIMAL PLANET βρέθηκε στην Πάρο προκειμένου, να πραγματοποιήσει γυρίσματα για τη «Γάτα του Αιγαίου» στο πλαίσιο ενός ντοκιμαντέρ για τη συγκεκριμένη ράτσα.
Οι ανάγκες φιλοξενίες ζώων από τις πυρόπληκτες περιοχές της Αττικής στην Πάρνηθα είναι πολλές και οι χώροι ιδιωτών (πχ «Α Little Shelter Athens» στο Πολυδένδρι…
Οι κόρες του είναι διεσταλμένες και τα μάτια του γουρλωμένα... Σίγουρα δεν έχει πάρει αμυντική θέση;
(Ξέρω εκ' πείρας οτι γάτα και αυτοκίνητο είναι θανατηφόρος συνδιασμός...)
Προσοχή με κάτι τέτοια γιατί αν αγριέψει μέσα στο αμάξι την ώρα που οδηγάει (ο οδηγός), αν δεν υπάρχει άλλο άτομο να τον κρατήσει είναι επικίνδυνο....
Αγγλία τον στέλνετε?
Οι κόρες του είναι διεσταλμένες και τα μάτια του γουρλωμένα... Σίγουρα δεν έχει πάρει αμυντική θέση;
(Ξέρω εκ' πείρας οτι γάτα και αυτοκίνητο είναι θανατηφόρος συνδιασμός...)
Προσοχή με κάτι τέτοια γιατί αν αγριέψει μέσα στο αμάξι την ώρα που οδηγάει (ο οδηγός), αν δεν υπάρχει άλλο άτομο να τον κρατήσει είναι επικίνδυνο....