Ο ανάπηρος Μαυρόγυπας της ΑΛΚΥΟΝΗΣ
Στις εγκαταστάσεις του Συλλόγου Περίθαλψης και Προστασίας Άγριων Ζώων «ΑΛΚΥΟΝΗ» στην Πάρο ζει ο ανάπηρος μαυρόγυπας που «βοηθάει» τη Μαρία και στις δουλειές…
Το Σέττερ και ο νεαρός αδέσποτος γατουλάκος έγιναν σχεδόν αμέσως αχώριστοι φίλοι. Ο γίγαντας υπερασπίζεται τον νάνο του και φυσικά τον προστατεύει. Ο μικρός Φίλιππος αγαπάει πολύ και τα δύο ζώα, αφού μαζί τους μεγαλώνει και μαθαίνει. Όμως ο γατούλης ακόμα δεν κάθεται για να τον χαϊδέψουν… δεν έχει εμπιστευτεί τους ανθρώπους μόνο με τον σκύλο κάνει παρέα.
Διαβάστε επίσης:
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
Κάτι ξέρει ο γατούλης.......