Αδέσποτη γάτα απολαμβάνει χάδια & ήλιο στον σταθμό του Η.Σ.Α.Π. στο Μοναστηράκι (βίντεο)
Τα χάδια των περαστικών και των τουριστών απολάμβανε σήμερα το πρωί η αδέσποτη γάτα που βλέπετε, η οποία είχε ξαπλώσει πάνω στο μηχάνημα ακύρωσης εισιτηρίων…
Η Αναστασία, που έφτιαξε την αφίσα την οποία βλέπετε, είναι μια μαθήτρια της Ε' Δημοτικού. Είναι ένα μικρό παιδί το οποίο κατάλαβε αφού προφανώς κάποιος του το δίδαξε πως τα ζώα δεν είναι παιχνίδια.
Η αφίσα αυτή που είναι ένα κολάζ δημοσιεύτηκε στη σελίδα της Ελληνικής Φιλοζωικής Εταιρείας στο facebook. Με δύο απλά λόγια μας εξηγεί ότι η υιοθεσία ενός ζώου είναι μια πολύ σημαντική υπόθεση. Αν δεν είσαι αποφασισμένος να το κάνεις μην αποκτήσεις κατοικίδιο!
Διαβάστε επίσης:
Μαθήτρια ετών 9: Η ποίηση βρίσκεται στο βλέμμα του μικρού σκυλιού που πεινάει
Μαθήτριες Δημοτικού Πτολεμαΐδας: «Όταν βλέπουμε ένα αδέσποτο ραγίζει η καρδιά μας»
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr