Ο πρόεδρος της Ε.Α.Σ. Χαλκιδικής απείλησε φιλόζωη επειδή ταΐζει τα αδέσποτα
Στα Μουδανιά του Δήμου Νέας Προποντίδας στον Νομό Χαλκιδικής, όπως γράφαμε πριν από μερικούς μήνες, τα ζώα, που οι ντόπιοι δεν θέλουν, τα ξεφορτώνονται παρατώντας τα σ’ ένα μη επαρκώς περιφραγμένο οικόπεδο, μέσα στο οποίο υπάρχει ένα εγκαταλελειμμένο εργοστάσιο, το οποίο έχει γίνει το άτυπο «κυνοκομείο» της περιοχής.
Μακάρι να το βρούν όσο πιο γρήγορα γίνεται. Ούτε νερό δεν θα μπορεί να πιεί το κακόμοιρο. Η ζωή του κρέμεται από μια κλωστή.
Όσο για το απάνθρωπο καθίκι που του το έκανε, εύχομαι ό,τι χειρότερο από το βάθος της καρδιάς μου. Ψόφα κάθαρμα να καθαρίσει ο τόπος από τα σκατά που κουβαλάς στην σάπια ψυχή σου!!!