Τον Σεπτέμβριο θα δικαστεί ο ηλικιωμένος που συνελήφθη την ώρα που έπνιγε τον σκύλο στη Σαλαμίνα
Την ερχόμενη εβδομάδα αναμένεται να δικαστεί από το Τριμελές Πλημμελειοδικείο Πειραιά ο ηλικιωμένος άνδρας που χθες εντοπίστηκε στην παραλία κάτω από το Δημαρχείο Σαλαμίνας να πνίγει στην θάλασσα ένα σκυλί, το οποίο είχε κλείσει σ’ ένα τσουβάλι με πέτρες. Ο άνδρας, αλβανικής υπηκοότητας – όπως είπε η Νάντια Ζόμπολα, πρόεδρος της Ζωοφιλικής Ομάδα Εθελοντών Σαλαμίνας (Ζ.Ο.Ε.Σ.), στο www.zoosos.gr παράμενε ατάραχος παρά τις φραστικές επιθέσεις που δέχτηκε χθες από τους φιλόζωους που τον είδαν, τον σταμάτησαν και κάλεσαν την Αστυνομία.
Η κίνησή μας παρουσιάζεται στη σελίδα "ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΦΟΛΕΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ΧΟΛΑΡΓΟΥ".
Έχουμε επικηρύξει τον δολοφόνο με το ποσό των 1000 € και το ανακοινώνουμε με αφίσες που έχουμε κολλήσει σε διάφορα σημεία και στα πάρκα της περιοχής.
Περιμένουμε ανταπόκριση!
ΕΝΤΑΞΗ ΑΦΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΟΙ ΑΛΛΑ ΕΜΕΙς ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΒΑΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΙΜΑΤΙΚΗ ΠΟΙΝΗ ΣΕ ΑΦΤΟΥΣ . ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΑ ΖΩΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΦΙΔΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΦΙΛΟΖΟΙΚΗ!!!!!!!!!!!!
Αυτοί που έβαλαν τις φώλες. Εύχομαι να πιαστούνε και να τους δώσουμε και τους ίδιους να το πιούν και να πεθάνουνε.