Συνεχίζονται οι στειρώσεις αδέσποτων στη Λευκάδα
Το πρόγραμμα διαχείρισης αδέσποτων του Δήμου Λευκάδας σε συνεργασία με το Σωματείο Ζωόφιλων Λευκάδας για το τρέχον έτος συνεχίζεται. Από τις 22 έως τις 25 Μαρτίου το Δημοτικό κτηνιατρείο Λευκάδας λειτούργησε σε εντατικούς ρυθμούς και μέσα σε τέσσερις ημέρες στειρώθηκαν 80 γάτες και 12 σκυλιά. Όλα τα ζώα, σημάνθηκαν και εμβολιάστηκαν κατά της λύσσας. Στα σκυλιά πραγματοποιήθηκε αιμοληψία.