Ο Δήμος Ηρακλείου Κρήτης καλεί τους δημότες να τσιπάρουν τα κατοικίδια τους
Ο Δήμος Ηρακλείου Κρήτης με ανακοίνωση του καλεί όλους τους κατοίκους του να σημάνουν ηλεκτρονικά με μικροτσίπ τα κατοικίδια τους και να προσκομίσουν το αντίγραφο της πράξης στο Γραφείο Αδέσποτων που βρίσκεται στην παλιά λαχαναγορά ή με email στο: [email protected].
οκ. δεν ενδιαφέρονται ή δεν ξέρουν. εκείνο που δεν καταλαβαίνω είναι για ποιο λόγο δεν λέτε τίποτα για την τωρινή δασοφυλακή που εχει τις ιδιες αρμοδιοτητες με την πρωην αγροφυλακή δηλαδή την υπεράσπιση των κακοποιημένων ζώων και την επιβολή προστίμων σε αγροτικές και δασικες περιοχες. αν δεν εχετε υποψη το νομο να τον βρω να σας τον στείλω. ειναι σε φεκ. οχι μόνο η αστυνομία αλλα και η δασοφυλακή ειναι υπεύθυνη αλλα μονο στην υπαιθρο.