Τέλος η Εισαγγελέας Ζώων Αθηνών!
Μπορεί τον περασμένο Μάρτιο όλοι να αναθαρρήσαμε πληροφορούμενοι από την Πανελλήνια Φιλοζωική Ομοσπονδία (Π.Φ.Ο.) πως κατ’ εντολή της τότε προϊσταμένης της Εισαγγελίας Πρωτοδικών Αθηνών, Ελένη Ράικου, ορίστηκε ως αρμόδια εισαγγελέας για τις παραβάσεις, που αφορούν την προστασία των ζώων η Κωνσταντίνα Αγγελοπούλου, όμως η χαρά μας δεν κράτησε πολύ.
Μπραβο στον ανθρωπο που ξεκινησε να προσφερει τροφουλες για τα αδεσποτα ζωακια!
Για τη σημερινη μερα, 4 Οκτωβριου, ευχομαι μεσα απο την καρδια μου εμεις οι ανθρωποι να γινουμε πραγματικα αυτο που δηλωνει η λεξη, γιατι μεχρι στιγμης ειμαστε τερατα και το πιο αιμοβορο ειδος στον πλανητη.
Να σταματησει η βια και ο βασανισμος των αθωων ψυχων και να προσφερουμε μονο αγαπη, χαρα και ασφαλεια σε αυτα ατα ακακα πλασματα.
Ζωακια μου, ψυχουλες μου, αγαπες μου, χρονια πολλα σε ολα και μακαρι να ερθει η μερα που θα ζησετε σε εναν καλυτερο κοσμο!