Σε κρίσιμη κατάσταση στο κτηνιατρείο του Γιάννη Κεφαλά νοσηλεύεται ο σκύλος που η Άντα Παρασκευοπούλου εντόπισε νωρίτερα σήμερα κοντά στο 2ο Γυμνάσιο Αμαλιάδας να κείτεται στο έδαφος με σπασμούς.
Με ανάρτηση της στο facebook η γυναίκα για τη δηλητηρίαση του ζώου με φόλα επισήμανε τα εξής: «Δεν έχω λόγια. Θέλω να βρίσω θέλω να ξεσπάσω θέλω να βρω αυτόν που έριξε φόλα Αλλά Υπαρχει θεία δίκη. κανω το σταυρό μ μόνο που κατά τύχη έτυχε να περάσω από μπροστά τ Κ να γίνει καλά. τιποτα άλλο.
Ευχαριστώ το Giorgos Dimitropoulos τη Κ.ζεφη σπυρατου Κ φυσικά τον κτηνίατρο Κ. Κεφαλά που με βοήθησαν. Δεν έχει τσιπ δεν έχει λουράκι είναι αγοράκι ενός έτους δεν ξέρω αν ανήκει σε κάποιον Αλλά εύχομαι να ξεπεράσει το κίνδυνο Κ όταν όλα πάνε καλά θέλω να βρεθεί υιοθεσία επείγοντος. Κοινοποιήστε. τo σκυλί βρέθηκε πισω απο το δεύτερο γυμνάσιο.»
Σήμερα το μεσημέρι εντοπίσαμε σ’ ένα χωράφι κοντά στην παραλία του Μώλου στην Πάρο, δύο άλογα. Το ένα από τα δύο ζώα όπως βλέπετε είναι δεμένο ίσως για μέρες και στα δύο πόδια με διπλή παστούρα, διπλό σχοινί για να μην μπορεί να κινηθεί.
Στη σύλληψη του άνδρα που πυροβόλησε και τραυμάτισε έναν σκύλο στο χωριό Μεγάλο Δουκάτο Ροδόπης προχώρησε η Αστυνομία η οποία σε ανακοίνωση της αναφέρει ότι…
Σε μια εγκαταλελειμμένη μονοκατοικία έξω από τον οικισμό των Μέγαρα Αττικής η Μπέττυ Καρασαχινίδου μέλος του Φιλοζωικού Σωματείου Αγίας Βαρβάρας – Αιγάλεω εντόπισε τυχαία πριν…