Έκκληση για να βρεθεί κατάλληλος χώρος φιλοξενίας για το αρσενικό κατσικάκι που κατάφεραν να σώσουν απευθύνει και μέσω του www.zoosos.gr η Ζωή Κοντού εκπρόσωπος του Φιλοζωικού Ομίλου Σερρών, καθώς το μικρούλι που εντοπίστηκε μόνο του μαζί με ακόμα ένα, στην περιοχή της Σιγής στις Σέρρες, επέζησε και είναι ένα υπέροχο πλάσμα.
Η κα Κοντού μας εξήγησε πως είναι ένα πανέξυπνο αρσενικά κατσικάκι και εξαιρετικά έξυπνο και ανθρωποκεντρικό και θα το δώσουν για υιοθεσία σ’ εκείνους που θα το θελήσουν για παρέα και όχι για εκμετάλλευση. Αν είστε εσείς αυτοί επικοινωνήστε με τον Φιλοζωικό Όμιλο Σερρών εδώ.
Ο Νίνο τώρα...
Θυμίζουμε ότι δύο κατσικάκια, το ένα πέθανε, βρέθηκαν μόνα τους στις 9 Φεβρουαρίου στην περιοχή της Σιγής κοντά στην εκκλησία του Αγίου Σπυρίδωνα...
Στον πενταψήφιο αριθμό 10410 που είναι η Γραμμή Προστασίας Ζώων της Ελληνικής Αστυνομίας μπορούν οι πολίτες να καταγγέλλουν και τηλεφωνικά περιστατικά κακοποίησης ζώων. Ο τηλεφωνικός…
Της Ελένης Ηλιοπούλου Στην πλατεία Συντάγματος έξω από τη Βουλή κατέληξε σήμερα το μεσημέρι η πορεία διαμαρτυρίας των φιλόζωων που διοργανώνεται τέτοια εποχή στην Αθήνα…
Σύμφωνα με το Ερευνητικό Κέντρο Διάσωσης και Περίθαλψης Κητωδών «ΑΡΙΩΝ» o Ζιφιός η ραμφοφάλαινα που βρέθηκε νεκρή την 1η Μάη σε παραλία στην Κρεμαστή Ρόδου…
1 Σχόλιο
Dina
Είμαι μακριά διαφορετικά ευχαρίστως θα το έπαιρνα το κατσικάκι
Είμαι μακριά διαφορετικά ευχαρίστως θα το έπαιρνα το κατσικάκι