Μια φουντωτή ουρά στο περβάζι
Δροσιά στο περβάζι ενός σπιτιού στη Νάουσας της Πάρου προφανώς αναζητούσε η γατούλα… και μάλλον την βρήκε!
Ο Φιλοζωικός Όμιλος Σερρών ευχαριστεί τον Γιώργο και τον Σάκη που έφτιαξαν ένα ξύλινο σκυλόσπιτο για τον Άσσηρο τον γηραιότερο αδέσποτο σκυλάκο που φροντίζουν εθελοντές του και ζει στον δρόμο.
Το σπιτάκι θα προσφέρει στο ζώο προστασία από την βροχή και θα τον προστατεύει τις κρύες νύχτες του χειμώνα ενώ η κατασκευή δεν είναι πολύ εύκολο να κλαπεί. Σε κάθε κατοικίδιο ζώο αξίζει ένα ζεστό σπιτικό αλλά όταν αυτό δεν είναι εφικτό τότε άλλες λύσεις μπορούν να ανακουφίσουν τα αδέσποτα που ζουν μια ζωή τους επικίνδυνους δρόμους.
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr