Οι κυνηγοί σκοτώνουν είδη υπό προστασία και απειλούν τη θηροφύλακα της Σύρου
Η Ένωση Πολιτών για το Περιβάλλον και τον Πολιτισμό «ΕΥΠΛΟΙΑ» απευθύνθηκε σήμερα στη Διεύθυνση Δασών Περιφέρειας Νοτίου Αιγαίου, στο Δασαρχείο Κυκλάδων, στη Δ΄ Κυνηγετική Ομοσπονδία Στερεάς Ελλάδας και στον Κυνηγετικό Σύλλογο Σύρου ζητώντας όχι μόνο να σταματήσει αμέσως η παράνομη σύλληψη άγριων πτηνών με χρήση διχτυών και δολωμάτων αλλά και να προστατευτεί η μοναδική θηροφύλακας της Σύρου, της οποίας η ζωή κινδυνεύει επειδή παλεύει να σταματήσει τους λαθροθήρες.
Ωραίο άρθρο,μια χαρά τα γράφει!
Συγχαρητηρια στο Κυνοκομείο Ηρακλείου και ενα ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ για τις πράξεις του και το τρέξιμο που κάνει για τα αδεσποτάκια στον Γιώργο Ορφανίδη!