Οι κυνηγοί πυροβολούν ανεξέλεγκτα και στη Σύρο ζώα που δεν είναι θηράματα
H Ένωση Πολιτών για το Περιβάλλον και τον Πολιτισμό «ΕΥΠΛΟΙΑ» καταγγέλλει ότι αναρίθμητοι λαθροθήρες συνεχίζουν να συλλαμβάνουν παράνομα με τη χρήση δικτύων και δολωμάτων τα άγρια μεταναστευτικά πουλιά για να τα προωθήσουν προς πώληση και οι κυνηγοί που – παρά τη διαφώτιση που γίνεται από την ομοσπονδία τους για την αναγκαιότητα ύπαρξης της άγριας πανίδας – ενώ φυσικά συνεχίζουν να πυροβολούν ανεξέλεγκτα κατά παντός κινητού και ακίνητου στόχου.
Κουράστηκα να διαβάζω για κακοποιήσεις και θανατώσεις ζώων. Τι μαύρη ψυχή κουβαλάνε αυτοί οι άνθρωποι. Τους αξίζει η πιο σκληρή τιμωρία αλλά αν δεν τιμωρηθούν όπως πρέπει από γην ανθρώπινη δικαιοσύνη υπάρχει και η Θεία ΔικηΒαρωνου
Μετρησατε ποτε πόσα παιδακια πεινανε η δεν πηγαίνουν σχολείο γιατι δεν εχουν παπούτσια και ρουχαλάκια...?
Κυρία Ρίτα οι φιλόζωοι/ζωόφιλοι συνηθίζουμε να νοιαζόμαστε και για τον συνάνθρωπο μας. Όσον αφορά τα παιδάκια που πεινάνε ή δεν έχουν ρουχαλάκια και παπούτσια να πάνε στο σχολείο εσείς τι ακριβώς κάνατε?? Ξέρω πάρα πολύ καλά, γιατί είμαι εκπαιδευτικός πολλά χρόνια, ότι μαθαίνουμε και βοηθάμε μαζί με το σύλλογο γονέων και κηδεμόνων όσους έχουν πραγματικά ανάγκη. αλλά είναι ελάχιστες οι σοβαρές περιπτώσεις!!!!Ενώ αντίθετα η κακοποίηση ζώων αυξάνεται με ραγδαίους ρυθμούς !!!!
Και τι ακριβώς θέλετε να πείτε με αυτό? Είμαι υπέρ κάθε βοήθειας προς αυτά τα παιδιά ! Σημαίνει μήπως πως δεν πρεπει να βοηθούμε τα ζώα που έχουν ανάγκη? Για τα παιδιά υπάρχουν επίσης χίλιοι δυο φορείς να μεριμνήσουν, για τα ζώα που είναι απολύτως ανυπεράσπιστα στον τρισαθλιο κόσμο που δημιουργήσαμε, ποιος θα ενδιαφερθεί?
Κυρα-Ριτα,τραβα να βοηθησεις κανενα παιδακι εσυ φιλανθρωπη που εισαι.Ολο λογια και στις πραξεις τιποτα οι ψευτοφιλανθρωποι.
Tί σου έφταιξε η γυναίκα ρε ανδρείκελο και της αφαίρεσες την ζωή 😥