Μαθητές του Σχολείου Ευρωπαϊκής Παιδείας που βρίσκεται στο Ηράκλειο της Κρήτης δημιούργησαν ένα εξαιρετικό ταινιάκι που διηγείται με πολύ άμεσο τρόπο τι υφίσταται ένα ζώο το οποίο εγκαταλείπεται αβοήθητο.Πρωταγωνιστής ένας καφέ σκυλάκος από πλαστελίνη…
https://youtu.be/v9qbo7CrLsU
Σε αυτούς τους μαθητές στον Μάνο, τον Μηνά, τη Λίνα, τον Μιχαήλ, τον Νικόλα, τον Θανάση, τον Άγγελο, τη Νίκη, την Κάλλια, την Μαριτώνια, την Μαριλίτα, την Μαρία, την Τζένη, την Ειρήνη, τον Αλέξανδρο, τον Οδυσσέα, τον Γιώργο και τον Θοδωρή αξίζουν πολλά μπράβο και για την πρωτοβουλία και για την ποιότητα της δουλειάς τους.
Διαβάστε επίσης:
Ένα ταινιάκι μικρού μήκους για την εγκατάλειψη των ζώων από την κινηματογραφική ομάδα του Γυμνασίου Μελεσών (βίντεο)
«ΝΟ ΔΕ ΝΤΟΓΚ» από την κινηματογραφική ομάδα του 1ου ΕΠΑ.Λ. Νεάπολης (βίντεο)
«Ένα ασυμβίβαστο Λουκάνικο» – Ταινιάκι του 1ου ΕΠΑ.Λ. Άργους (βίντεο)
Η Ομπρέλα: Μια ταινία μικρού μήκους για την εγκατάλειψη των ζώων (βίντεο)
«Tango for Dogs»: Μια ταινία μικρού μήκους για τα αδέσποτα (βίντεο)
Μια ταινία για την κρίση στην Ελλάδα μέσα από τα μάτια του αδέσποτου Θανάση! (Βίντεο)
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
διαβάστε επίσης
Στο Πάρκο του Φλοίσβου στο Φάληρο θα συναντηθούν την Πρωταπριλιά 11:00 – 14:00 οι φιλόζωοι της περιοχής παρέα με τα κατοικίδια τους.
Αν ο καιρός ευνοεί θα είναι μια καλή ευκαιρία για εσάς και σκυλιά σας, να χαρείτε τον ήλιο και την παρέα.
Το Skopeto είναι ένα κατάστημα που πουλάει αντικείμενα, ζωοτροφές και αξεσουάρ που σχετίζονται με τα κατοικίδια μας. Βρίσκεται κοντά στο πάρκο του Σκοπευτηρίου της Καισαριανής στην Αττική και οι ιδιοκτήτες του κάνουν το αυτονόητο για κάποιον που δηλώνει φιλόζωος. Δηλαδή δεν εμπορεύονται ζώα και δεν περιορίζονται σε αυτό.
Το Σάββατο 16 Ιουνίου 2012 μπορείτε να συμμετάσχετε σε μια πρωινή βόλτα, μια πεζοπορία, κατάλληλη και για αρχάριους διάρκειας περίπου τριών ωρών, μέσα στο ελατοδάσος της Πάρνηθας. Σημείο εκκίνησης και τερματισμού είναι το Φλαμπούρι, το ορεινό καταφύγιο του Ε.Ο.Σ. Αχαρνών στην Πάρνηθα.