«Μου έχεις σπάσει τα νεύρα με τις φωτογραφίες!»
Αν είχε μιλιά αυτό το μωρό χελωνάκι που εντοπίσαμε σήμερα στα Γιάννενα μέσα στο κάστρο θα έλεγε: «τέλειωνε με τις φωτογραφίες, μου έχεις σπάσει τα νεύρα, θέλω να κρυφτώ στα χόρτα μου!».
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr
Αν είχε μιλιά αυτό το μωρό χελωνάκι που εντοπίσαμε σήμερα στα Γιάννενα μέσα στο κάστρο θα έλεγε: «τέλειωνε με τις φωτογραφίες, μου έχεις σπάσει τα νεύρα, θέλω να κρυφτώ στα χόρτα μου!».
Η φωτογραφία των δύο αρκούδων που σκοτώθηκαν από πυροβόλο όπλο την περασμένη Παρασκευή σε ορεινή περιοχή έξω από χωριό Πολυάνεμος Καστοριάς δεν αποτελεί μόνο αδιάψευστο μάρτυρα του εγκλήματος. Η δημοσιοποίηση της ίσως βοηθήσει στην ευαισθητοποίηση του κόσμου. Ίσως η φωτογραφία με το αρκουδάκι που αγκαλιάζει τη νεκρή μάνα του και πεθαίνει και αυτό πυροβολημένο δίπλα της μας βοηθήσει να καταλάβουμε την μεγάλη ανάγκη προστασίας αυτών των θηλαστικών.
Μαύρο στο κόκκινο και στο κίτρινο...