Είναι υποχρεωτικό να δηλώσουμε το κατοικίδιο μας με το μικροτσίπ του στο μητρώο του Δήμου μας αν αυτός έχει
Οι Δήμοι σύμφωνα με τη νομοθεσία είναι υποχρεωμένοι να διατηρούν αρχείο (ειδικό μητρώο) με τα στοιχεία των δημοτών τους που είναι ιδιοκτήτες ζώων συντροφιάς και…
ΚΑΛΟ!ΜΕ ΤΟΣΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΓΕΜΙΣΕΙ Ο ΔΗΜΟΣ ΛΕΣΒΟΥ ΣΤΑ ΧΩΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΟΣ ΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥΝ;ΕΔΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙ ΕΚΕΙ ΕΝΑ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΜΕΝΟ ΖΩΟ ΔΕΜ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΡΑΓΟΣ.ΜΟΝΟ ΟΙ ΦΙΛΟΖΩΙΚΕΣ ΟΡΓΑΝΩΣΕΙΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ....ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΤΟΥΝ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΤΟΥΣ.