Έκκληση για τη σωτηρία του σκύλου που εντοπίστηκε στον νομό Βοιωτίας από το τέλος της Σκάρμπας προς στο χωριό Παύλο απευθύνει η Άντα Σταμέλου, η γυνάικα που έβγαλε τις φωτογραφίες και τις δημοσίευσε στην ομάδα του facebook «ΛΙΒΑΔΕΙΑ».
Η αυτόπτης μάρτυρας επισήμανε τα εξής σήμερα: «Αυτό το δύστυχο πλάσμα βρίσκεται στο τέλος της Σκάρμπας, ανεβαίνοντας προς το χωριό Παύλο. Είναι πολύ ήρεμο αλλά δυστυχώς δεν καθόταν να το βάλουμε στο αμάξι να το πάμε σ’ένα γιατρό.
Αν υπάρχει κανείς που να έχει τα κατάλληλα μέσα, ίσως να μπορεί να σωθεί…».
Βοηθήστε μας να συνεχίσουμε να σας ενημερώνουμε για όσα συμβαίνουν στα ζώα στην Ελλάδα ενισχύοντας το www.zoosos.gr