Καταδικάστηκε ο 57χρονος που ξυλοκόπησε μέχρι θανάτου την γάτα της γειτόνισσας του στη Νέα Ιωνία Βόλου
Με ποινή φυλάκισης δύο ετών με αναστολή και χρηματική ποινή 5.000 ευρώ καταδικάστηκε σήμερα από το Αυτόφωρο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Βόλου ο 57χρονος άνδρας που το…
Τα γράφω όλα αυτά διότι δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία ότι τα άτομα που διαπράττουν τέτοιες κτηνωδίες είναι ψυχοπαθή, ανάλγητα και επικίνδυνα και για τους ανθρώπους! Και......οπλοφορούν ! Και ........ζουν ανάμεσά μας !
Απο τι οπλο αραγε, γιατι εχει σημασια! Υποψιαζομαι πως ειναι δουλεια καποιου......οικολογου φυσιολατρη κλαρινοκυνηγου! Μηπως πρεπει τα οπλα ολων αυτων των κουτσαβακηδων να καταγραφουν και να δοκιμαστουν για το σχετικο ιχνος ωστε απο το αρχειο να ειναι ευχερης ο εντοπισμος των ανωμαλων? Τουλαχιστον θα αναγκαζονται να βρουν αλλα οπλα που ομως ειναι κοστος και κινδυνος να συλληφθουν για παρανομη οπλοχρησια! Μηπως οι Φιλοζωοι κατι πρεπει να κανουμε για αυτο? Ο Θεος να το αναπαυσει και να αποδωσει Δικαιοσυνη.......