Με ένα κουταβάκι στην αγκαλιά τους βγήκαν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας της Α.Ε.Κ. στον αγωνιστικό χώρο του Ο.Α.Κ.Α. πριν από την έναρξη του αγώνα με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο της δράσης τους για την υιοθεσία αδέσποτων ζώων.
Η Π.Α.Ε. προτρέπει όλους μας να υιοθετήσουμε ένα πλάσμα που έχει ανάγκη και με ανάρτηση της στο facebook τονίζει τα εξής: «Υιοθέτησε ένα αδέσποτο! Βρες τον καλύτερό σου φίλο, στηρίζοντας τη δράση της ΠΑΕ ΑΕΚ!
Όσοι ενδιαφέρεστε να ξεκινήσετε αυτή την υπέροχη δράση των υιοθεσιών, απευθυνθείτε άμεσα στη σελίδα ΤΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ».
Τα πρώτα του βήματα κάνει και πάλι το θηλυκό κουτάβι που τον περασμένο Μάρτιο εντοπίστηκε παράλυτο να σέρνεται στην περιοχή κοντά στην Περιφερειακή Οδό Λάρισας…
Με επιστολή της η Διεύθυνση Γενικής Αστυνόμευσης και Κανονισμών Λιμένων του Αρχηγείου του Λιμενικού Σώματος ζητάει από το Υπολιμεναρχείο Μήλου να δώσει οδηγίες στο Λιμεναρχείο Κύθνου για να απομακρυνθεί η παράνομη ταμπέλα που απαγορεύει την παρουσία σκύλων σε παραλία της Κύθνου.
Σήμερα ξεκίνησαν στη Λέσβο οι έλεγχοι από την Ελληνική Αστυνομία και τη Δημοτική Αστυνομία για τα βαρελόσκυλα που βρίσκονται αλυσοδεμένα, εκτεθειμένα στις καιρικές συνθήκες και επιβιώνουν κακήν κακώς παντού στο νησί. Οι πρώτοι έλεγχοι έγιναν στην περιοχή της Άντισσας και των Χιδήρων.